Recepcja
Recepcja to miejsce szczególne w każdej firmie. Z jednej strony to miejsce reprezentacyjne, które musi zawsze świetnie wyglądać, z drugiej – stanowi miejsce pracy, które powinno być funkcjonalne i wygodne. Właściwie zaprojektowana recepcja powinna być doskonale wkomponowana w przestrzeń, powinna robić doskonałe wrażenie pod względem estetyki, a do tego każdy jej szczegół powinien być dokładnie przemyślany.

Właściwy dobór wyposażenia

Bez wątpienia najważniejsze są meble recepcyjne. Zazwyczaj ich design jest nowoczesny, a do tego są przemyślane tak, by pasować do większości recepcji. Blat przy którym pracuje recepcjonista powinien być na tyle duży, by pomieścić niezbędny sprzęt i wszelkie potrzebne akcesoria. Postawą jest komputer, telefon, kalendarz, przybornik biurowy z artykułami piśmienniczymi. Zazwyczaj konieczne jest także zorganizowanie miejsca na dokumenty. W tym calu najlepiej wykorzystać zamykane szafy i szafki – im mniej rzeczy będzie leżało na wierzchu tym recepcja będzie lepiej się prezentować, a do tego zadbamy o niezwykle istotne bezpieczeństwo danych. Ważne jest też by podłogi drewniane były eleganckie, łatwe do utrzymania w czystości i trwałe.

Recepcja jest dobrym miejscem, by pochwalić się zdobytymi certyfikatami, dyplomami, podziękowaniami. Wszystko to można ładnie wyeksponować na ścianach. Ponadto recepcja powinna zawierać elementy identyfikacji wizualnej firmy, dzięki którym klienci już od wejścia będą wiedzieli, że dobrze trafili, a nazwa firmy, logo czy charakterystyczna kolorystyka zapadną im w pamięć.

Miejsce dla klienta

Recepcja to miejsce, które powinno zaspokajać potrzeby klientów. Dlatego w wielu recepcjach istnieje konieczność znalezienia miejsca na okrycie wierzchnie. Może to być wieszak, lecz lepiej sprawdzi się zamykana szafa. W recepcji niejednokrotnie klient musi zaczekać na spotkanie, dlatego powinno się tam znaleźć miłe, kameralne miejsce najlepiej sofa, fotele, ewentualnie krzesła. Warto zadbać o takie detale jak gazetownik z ciekawymi magazynami lub stolik, na którym można zaserwować napój, kawę lub herbatę, a także drobne przekąski.

Kategorie: Biuro