29

Prowadzenie działalności gospodarczej to szansa dla wielu ludzi na uwolnienie się od pracy na etacie. Coraz popularniejsza staje się teza, że jest to dobry sposób na bycie szefem dla samego siebie. Na założenie własnej działalności gospodarczej najczęściej decydują się osoby, które przepracowały już pewien czas na etacie, rzadziej dotyczy to osób, które zbierają się na odwagę otworzenia własnej firmy tuż po szkole średniej czy studiach. Niezależnie od tego, w jakim wieku jest przedsiębiorca prowadzący firmę, należy pamiętać o tym, że musi się zmierzyć z machiną niezbędnej biurokracji i obowiązków urzędowych. Na co najczęściej przedsiębiorcy narzekają i jak mogą sobie pomóc w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej?

W pojedynkę jest najtrudniej

Prowadząc działalność większość przedsiębiorców nie jest samowystarczalna. Jest szereg prac, które wręcz należy zlecić komuś z zewnątrz, by zostały one wykonane profesjonalnie i mogły spełniać swoje zadanie bez zarzutu. Zaprojektowanie strony internetowej zlecimy dobremu grafikowi, sporządzenie ciekawych treści, które ją zapełnią – dobremu copywriterowi. Reklamą może zająć się specjalista ds. marketingu, a sprzedażą usług doświadczony handlowiec. Jest jeszcze jedna strona prowadzenia działalności – księgowa. Tutaj również wykonanie pracy możemy zlecić komuś, kto doskonale się na tym zna. Warto pomyśleć, aby na liście osób, czy instytucji, z którymi chcemy nawiązać współpracę znalazło się również biuro rachunkowe. Sprawdź na stronie https://www.uni-tax.pl/

Z czym najtrudniej?

O ile zdecydowana większość przedsiębiorców, którzy prowadzą jednoosobowe działalności gospodarcze nie podejmuje współpracy z profesjonalnymi marketingowcami i specjalistami od wizerunku i w tym zakresie radzi sobie sama, o tyle z usług księgowych korzystają niemal wszyscy. To po prostu niezwykle wygodne rozwiązanie, a jednocześnie wyręczenie w jednej z najtrudniejszych ról, w jakie musi wcielać się właściciel firmy. Nie każdy ma predyspozycje do rachunkowości, a dobry księgowy z pewnością pomoże prowadzić firmę tak, by nie stawały jej na drodze żadne przeszkody ze strony księgowej.